Wycieczka do Sandomierza

Dnia 8 października 2021r. klasy IIA i IIB ZPO w Bogorii, wraz z opiekunami: p. Anną Maj, p. Edytą Utnik i p. Agnieszką Wiśniewską, wybrały się do Sandomierza.

Celem naszej wycieczki było poznanie miasta, jego historii i zabytków. W czasie wędrówki po pięknych, malowniczych, bogato ukwieconych uliczkach mieliśmy okazję zwiedzić miasto, obejrzeć zabytkowe budowle, poznać ciekawe miejsca związane z jego dziejami. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowieści pani przewodniczki, która interesująco przekazywała nam legendy i zdarzenia z dawnych czasów, jakie miały miejsce w Sandomierzu. Niebywałą atrakcją był dla nas rejs statkiem po Wiśle. Z wieży Bramy Opatowskiej mogliśmy podziwiać panoramę miasta i okolic. Następnie przeszliśmy Turystyczną Trasę Podziemną. W Zbrojowni  czekała nas wspaniała zabawa. Dziewczyny mogły założyć suknie i wyglądały jak prawdziwe damy dworskie. Chłopcy natomiast, ubrani w zbroje, mogli poczuć się prawdziwymi rycerzami. Uczniowie uczestniczyli w lekcji historii połączonej ze świetną zabawą. Zwiedzanie Sandomierza zakończyliśmy zjedzeniem pysznego obiadu.

Wycieczka była udana i pełna atrakcji. Dopisała nam dobra pogoda i wspaniały humor. Wszyscy obiecali sobie, że jeszcze kiedyś zajrzą do Sandomierza.