„Mała książka – wielki człowiek”

W roku szkolnym 2022/2023 nasza szkoła uczestniczy po raz kolejny w akcji społecznej „Mała książka - wielki człowiek”  skierowanej do uczniów klas pierwszych szkół podstawowych, której celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych.

Kampania przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania . Przygotowana jest z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Zatem właśnie pasowanie na pierwszoklasistów było wspaniałą okazją, aby pani dyrektor Anna Niziałek  przekazała  wszystkim uczniom klas pierwszych Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki. W skład pakietów książkowych wchodzi książka dla dzieci "Pierwsze abecadło" oraz poradnik dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”

Projekt „Mała książka – wielki człowiek” realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznika Praw Dziecka.