Betlejemskie Światełko Pokoju

W 13,14,15 grudnia 2019 roku członkowie 21 Bogoryjskiej Drużyny Harcerskiej im. Jędrusiów wybrali się do Zakopanego, aby uroczyście odebrać Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. Spędzili wspaniałe trzy dni. Brali udział w koncercie zespołu Mocni w Duchu, zwiedzili z przewodnikiem Dolinę Kościeliską w niedzielę rano delegacja naszych harcerzy w Sanktuarium na Krzeptówkach odebrała Światło prosto z rąk dh. Naczelnik ZHP – hm. Anny Nowosad.
„Światło, które daje moc…” to właśnie było hasło tegorocznego zlotu. Światło to dodaje  odwagi i mocy, by na nowo sięgnąć do korzeni naszej harcerskiej służby, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa. One uczą kochać Boga, ojczyznę i drugiego człowieka jako bliźniego. Dziś wiemy, że bez przypomnienia i zrozumienia tych wartości, nie potrafimy na nowo odkryć idei skautingu i twórczo wykorzystać dziedzictwa 100 lat służby Związku Harcerstwa Polskiego...
Teraz pozostało nam już tylko przekazać owe Światło do szkół, kościołów, urzędom, wszystkim bliźnim. Niech stanie się darem w całej Polsce. Zadbajmy, by zapłonęło dzięki naszej harcerskiej sztafecie na każdym wigilijnym stole.

Galeria foto

Koncert "Wołosatki"

16 listopada 2019 r. w sobotę uczestniczyliśmy w koncercie harcerskiego zespołu „Wołosatki” z okazji  45-lecia zespołu . Udaliśmy się na ich koncert, aby razem z innymi harcerzami i sympatykami wspólnie pośpiewać i powspominać historię zespołu.. Bawiliśmy się naprawdę świetnie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

 

 

 

 

Galeria foto 

11 listopada

11 listopada to data ważna dla każdego Polaka. To tego dnia naród polski odzyskał niepodległość. Jak co roku nasza drużyna wzięła udział w obchodach tego święta. Uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Św., złożeniu kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz w akademii przygotowanej przez uczniów naszych szkół. Gorąco zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tego święta!

 

 

 

Biwak

Biwak, który odbył się w dniach 8 i 9 listopada w Bogorii pozostawił w nas wiele niezapomnianych przeżyć oraz wrażeń.
W piątek, z okazji obchodów Święta Niepodległości, miało miejsce świecowisko tematyczne, na którym druhny i druhowie przybliżyli uczestnikom czym są harcerskie ideały . Potem wszyscy wspólnie śpiewali i bawili się aż do nocy. Następnego dnia wzięliśmy udział w grze terenowej, w której każdy musiał wykazać się swoimi umiejętnościami i pomysłowością.
W południe drużyny wykwaterowały się z uśmiechami na twarzach.
Mamy nadzieję, że spotkamy się na następnym biwaku w jeszcze liczniejszym gronie.

Biwak turystyczno-edukacyjny

W dniach 27, 28, 29 września 2019 roku mieliśmy okazję wybrać się na biwak turystyczno-edukacyjny w Beskid Wyspowy.

Spędziliśmy tam wspaniałe dni oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy z zakresu terenoznawstwa. Udało nam się zdobyć drugi co do wysokości szczyt Beskidu Wyspowego - Ćwilin. Spotkaliśmy wspaniałych ludzi, pełnych pasji i samozaparcia w swoich działaniach.
Ten wyjazd okazał się niezapomniany dla kilku członków naszej drużyny. Niektórzy wrócili z barwami, inni mieli wspaniałą okazje do złożenia przyrzeczenia, a jeszcze inni zagościli w radzie drużyny, zyskując nową funkcje!

 

 

 

Galeria foto 

Ceremonia odsłonięcia pomnika

14 września 2020 roku delegacja 3 osób z naszej drużyny miała okazję brać udział w ceremonii odsłonięcia i poświęcenia pomnika upamiętniającego osobę ppłk Antoniego Wiktorowskiego pseudonim „Kruk”, który jest również patronem 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. Z terenu jednostki wojskowej w Sandomierzu przeszliśmy na rynek główny gdzie uczestniczyliśmy w mszy polowej.