Betlejemskie Światełko Pokoju

W 13,14,15 grudnia 2019 roku członkowie 21 Bogoryjskiej Drużyny Harcerskiej im. Jędrusiów wybrali się do Zakopanego, aby uroczyście odebrać Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. Spędzili wspaniałe trzy dni. Brali udział w koncercie zespołu Mocni w Duchu, zwiedzili z przewodnikiem Dolinę Kościeliską w niedzielę rano delegacja naszych harcerzy w Sanktuarium na Krzeptówkach odebrała Światło prosto z rąk dh. Naczelnik ZHP – hm. Anny Nowosad.
„Światło, które daje moc…” to właśnie było hasło tegorocznego zlotu. Światło to dodaje  odwagi i mocy, by na nowo sięgnąć do korzeni naszej harcerskiej służby, które wywodzą się z uniwersalnych, kulturowych i etycznych wartości chrześcijaństwa. One uczą kochać Boga, ojczyznę i drugiego człowieka jako bliźniego. Dziś wiemy, że bez przypomnienia i zrozumienia tych wartości, nie potrafimy na nowo odkryć idei skautingu i twórczo wykorzystać dziedzictwa 100 lat służby Związku Harcerstwa Polskiego...
Teraz pozostało nam już tylko przekazać owe Światło do szkół, kościołów, urzędom, wszystkim bliźnim. Niech stanie się darem w całej Polsce. Zadbajmy, by zapłonęło dzięki naszej harcerskiej sztafecie na każdym wigilijnym stole.

Galeria foto