Książki na gigancie w Bogorii!

   9 czerwca klasy 3A i 3B Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogorii wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu pod hasłem „Książki na gigancie”, zorganizowanym przez GOK na Rynku w Bogorii. Pod opieką pań Anny Maj i Edyty Utnik uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych i twórczych aktywnościach przygotowanych dla dzieci. Czekała na nich m.in. strefa rękodzieła „Drugie życie książek”, strefa chilloutu i animacji oraz książkodzielnia, czyli wymiana książek w formule „książka za książkę”. Była to świetna okazja, aby pokazać dzieciom, że książki mogą nie tylko uczyć i bawić, ale także łączyć ludzi, rozwijać wyobraźnię i zyskiwać drugie życie. Dziękujemy organizatorom za ciekawe spotkanie z książką i za stworzenie miłej, inspirującej atmosfery! Klasy 3A i 3B wróciły z wydarzenia z uśmiechem i przekonaniem, że czytanie naprawdę ma moc!

                                                          

Wyjazd edukacyjny klas 3A i 3B

      2 czerwca uczniowie klas 3A i 3B Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogorii wzięli udział w niezwykle ciekawym wyjeździe edukacyjnym do Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce oraz Pijalni Czekolady           M. Pelczar Chocolatier w Rzeszowie. Podczas wizyty w Centrum Nauki dzieci mogły samodzielnie doświadczać, eksperymentować i odkrywać fascynujący świat nauki poprzez zabawę. Była to doskonała okazja do rozwijania ciekawości, kreatywności oraz zdobywania wiedzy w praktyczny i atrakcyjny sposób. Kolejnym punktem wyjazdu była Pijalnia Czekolady Pelczar w Rzeszowie, gdzie uczniowie poznali tajniki powstawania czekolady i mogli poczuć prawdziwie słodką atmosferę tego wyjątkowego miejsca. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu radości, nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń. Opiekunami uczniów były pani Edyta Utnik oraz pani Anna Maj. To był dzień pełen nauki, uśmiechu i słodkich wspomnień!
 
                               
 
 
 
 

XVI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Wioski bez troski”

   Wielkie zwycięstwo Emilii Gałęzy! Z ogromną radością i dumą informujemy, że Emilia Gałęza, uczennica klasy IIIB Publicznej Szkoły Podstawowej w Bogorii, odniosła wspaniały sukces w XVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Wioski bez troski”. Konkurs „Wioski bez troski” organizowany jest przez KRUS. To wyjątkowe osiągnięcie jest dowodem nie tylko talentu plastycznego Emilii, ale także jej wrażliwości, pomysłowości i zaangażowania. Konkurs promuje bardzo ważne wartości — bezpieczeństwo, odpowiedzialność oraz troskę o zdrowie i życie na terenach wiejskich. Opiekunem artystycznym Emilii była Edyta Utnik. Emilko, z całego serca gratulujemy Ci tego pięknego sukcesu! Jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni i życzymy Ci kolejnych twórczych inspiracji oraz następnych zwycięstw! Brawo Emilia! Brawo PSP w Bogorii!
 
                  
 
 

XIX Regionalny Konkurs Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II

  Ogromny sukces klasy III B! Z wielką radością informujemy, że uczniowie klasy III B z Zespołu Placówek Oświatowych        w Bogorii zajęli II miejsce w kategorii VI w XIX Regionalnym Konkursie Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II              w Bogorii. To dla nas ogromne wyróżnienie, tym bardziej że konkurs miał zasięg regionalny i cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Zdobycie zaszczytnego drugiego miejsca jest pięknym dowodem talentu, zaangażowania oraz wrażliwości muzycznej naszych uczniów. Do konkursu klasę przygotowała wychowawczyni pani Edyta Utnik. Serdecznie gratulujemy uczniom klasy III B! Życzymy kolejnych sukcesów i dalszego rozwijania muzycznych pasji.

https://www.youtube.com/watch?v=CUeaZCmoBt4

Konkurs "Focus on the USA"

   W dniu 28.04.2026r trójka uczniów naszej szkoły : Jakub Murek VIIIa, Julia Niziałek VIIIb, Lena Suchojad VIIIc z dumą reprezentowała naszą placówkę w finale prestiżowego wojewódzkiego konkursu "Focus on the USA". W rywalizacji           z najlepszymi uczestnikami z całego regionu zajęli wysokie, 4 miejsce. Choć tym razem zabrakło niewiele do podium , osiągnięty wynik zasługuje na szczególne uznanie. Konkurs wymagał bowiem nie tylko bardzo dobrej znajomości języka angielskiego, ale także szerokiej wiedzy na temat historii, kultury i rozwoju Stanów Zjednoczonych w ramach hasła "250lat Stanów Zjednoczonych - 250 lat wolności, demokracji i innowacji". Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, ich rodzicom i nauczycielom tak znakomitego osiągnięcia i życzmy dalszych sukcesów.

"Każdy dzień niech będzie dniem Ziemi"

Dnia 14 kwietnia 2026r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem wydarzenia było kształtowanie postaw proekologicznych, budzenie odpowiedzialności za stan środowiska oraz promowanie dbania o naszą planetę. Uczniowie klas V - VIII pod kierunkiem p. Zdzisława Komóra przygotowali przedstawienie o tematyce ekologicznej, przypominając o konieczności ochrony przyrody, segregacji odpadów i oszczędzaniu zasobów. W trakcie akademii zaprezentowano wiersze i piosenki o tematyce przyrodniczej, podkreślające piękno natury i zagrożenia, jakie niesie jej zanieczyszczenie. Akademia zakończyła się wspaniałą lekcją ekologii, która z pewnością wpłynie na po środowiskowe zachowania uczniów w codziennym życiu.

                                 

                                

„Między nami kobietkami” – spotkanie edukacyjne dla uczennic.

W dniu 25 marca 2026 r. uczennice klas 5–8 wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym pt. „Między nami kobietkami”. Zajęcia poprowadziła pani Karolina Langier, która w sposób przystępny i taktowny przybliżyła dziewczętom tematykę dojrzewania. Podczas spotkania omówione zostały zmiany zachodzące w organizmie młodych kobiet, a także znaczenie odpowiedniej higieny osobistej w tym szczególnym okresie życia. Uczennice miały okazję zdobyć cenne informacje oraz rozwiać swoje wątpliwości w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. Na zakończenie każda uczestniczka otrzymała pakiet higieniczny wraz z książeczką informacyjną, co stanowiło praktyczne uzupełnienie przekazanej wiedzy. Spotkanie było wartościowym doświadczeniem, które z pewnością przyczyni się do zwiększenia świadomości i poczucia komfortu dziewcząt w okresie dorastania.